رستر

رسترها در واقع همان خشک کن های صنعتی هستند که هوای داغ با دمای بالاتری را تولید می کنند تا رطوبت بیشتری از محصول را خارج نموده و محصولی ترد را فرآوری کنند.

یکی از عواملی که باعث خراب شدن و فساد مواد غذایی می شود آب و رطوبت درون آنهاست. با کاهش این رطوبت ماندگاری محصولات غذایی بسیار افزایش می یابد. علاوه بر مزیت کاهش رطوبت، مواد غذایی طعمی متفاوت و بهتر را بدست می آورند. این مهم توسط دستگاه صنعتی رستر انجام می پذیرد. مواد غذایی با ورود به دستگاه رستر در مدت زمان مشخص مقداری از رطوبت خود را از دست داده و طعم آنها بعد از رست شدن به طعمی دلخواه و خوشمزه تبدیل می گردد.
به طور ساده رسترها متشکل از یک محفظه داغ هستند که محصول توسط نوار انتقال از درون آن عبور می کند. در دستگاه رستر دو عامل دما و زمان از پارامترهایی هستند که متناسب با هر محصول متغیر می باشد. دما توسط مشعل و یا المنت در محفظه یا کابینی جداگانه تولید شده سپس توسط فن های تعبیه شده در رستر به محصول در حال حرکت درون کابین رستر دمیده می شود. انتقال و حرکت محصول توسط کانوایرها و نوار نقاله های موجود در دستگاه رستر صورت می گیرد. ابعاد رستر به دو عامل ظرفیت و مدت زمانی که محصول باید رست شود بستگی دارد. هر چقدر زمان فرآوری محصول بیشتر باشد طول رستر نیز بیشتر خواهد شد.

در طراحی رسترها پارامترهایی وجود دارد که رعایت و اجرای دقیق آنها باعث می شود که محصول نهایی با کیفیت و مورد تایید باشد. تثبیت دما، سیرکوله یکنواخت هوای داغ، خروج به موقع رطوبت از درون کابین رستر و حرکت منظم و یکنواخت محصول از جمله این پارامترها می باشد که در طراحی و ساخت دستگاه رستر رعایت شده است. علاوه بر آن شرکت زاگرس تاو ماشین رسترها را با زون های حرارتی مجزا طراحی نموده تا بتوان در هر مرحله از فرآوری، دمای متفاوتی ایجاد کرده و به محصول دمیده شود. این قابلیت برای اپراتورها و مدیر تولید کارخانجات این امکان را فراهم می آورد که به راحتی محصولی با کیفیت مطلوب خود را فرآوری نمایند. شرکت ما با بهره گیری از نیروهای متخصص، طراحی و ساخت رسترها را با آخرین تکنولوژی های نوآورانه برای سیرکوله حرارت و همچنین یکنواخت نگه داشتن دما در طول کل فرآیند انجام داده تا بهترین نتیجه برای شما حاصل گردد.


مورد استفاده در