بلانچر

یکی از فرآیندهای تخصصی و مهم در تولید محصول مانند سیب زمینی برای تولید چیپس و فرنچ فرایز و … فرآیند بلانچ کردن می باشد. بلانچ کردن صحیح محصول باعث می شود که آماده سازی محصول برای اجرای مراحل بعدی بر روی آن به صورت بهینه اجرا شود و در نتیجه کیفیت نهایی تضمین شود.
شفافیت بعد از سرخ کردن، ماندگاری بعد از بسته بندی و همچنین رنگ و استحکام محصول نهایی تحت تأثیر فرآیند بلانچ کردن صحیح قرار می گیرد. زمان دقیق برای بلانچ کردن و تنظیم دمای صحیح از مهم ترین فاکتورها برای تولید محصول با کیفیت است.
شرکت زاگرس تاو ماشین با بکار گیری دانش تخصصی و تجربه کار با دستگاه های اروپایی و مهندسین متخصص در این حوزه موفق به دست یابی به بهترین کیفیت و بالاترین تکنولوژی در ساخت دستگاه بلانچر شده است.

انواع بلانچر

بلانچر ها انواع مختلفی دارند که نسل جدید بلانچر ها، بلانچرهای اسکرو هستند. این مدل بلانچرها جز جدید ترین تکنولوژی های دنیا محسوب می شوند که بیشتر در زمینه تولید فرنچ فرایز و چیپس مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع بلانچرها محصول را به وسیله یک ماردون به صورت یکنواخت انتقال می دهند تا در طی این مسیر فرآیند بلانچ شدن به درستی و یکنواخت انجام گیرد.

برای گرمایش آب در حال گردش در سیستم بلانچر از بویلر بخار استفاده می شود. بلانچرهای ماردونی را می توان با توجه به میزان ظرفیت مورد نیاز در سایزهای مختلف طراحی کرد و ساخت آن را انجام داد.

دستگاه بلانچر

مورد استفاده در