بلاگ

قبل از راه اندازی کارخانه فرنچ فرایز بخوانید

راه اندازی کارخانه فرنچ فرایز

اگر قبل از راه اندازی کارخانه فرنچ فرایز این مقاله را نخوانید، بهتر است کارخانه را احداث نکنید! در این مقاله در بلاگ زاگرس تاو ماشین 8 نکته که باید قبل از احداث کارخانه بدانید را می‌خوانید.

ابتدا 4 نکته که شامل خرید خط تولید فرنچ فرایز، برندینگ، طراحی لوگو و بسته‌بندی می‌شود را می‌خوانید. سپس در ادامه 4 نکته دیگر که راجع‌به موضوعات طراحی وب‌سایت، اهمیت استانداردها، تیم فروش و بازاریابی و در نهایت ارزش بازار فرنچ فرایز را بخوانید.

با خواندن این محتوا یک نگرش و بینش بهتر نسبت به احداث شرکت فرنچ فرایز خود در ذهن‌تان ایجاد می‌شود.

1_خط تولید فرنچ فرایز؛ کیفیت فرنچ فرایز مساوی با کیفیت دستگاه‌های سازنده

بعد از تصمیم به راه‌اندازی کارخانه، بررسی‌های فنی و اقتصادی و خرید سوله باید به فکر خرید خط تولید فرنچ فرایز باشید. چون کیفیت خط تولید فرنچ فرایز مساوی با کیفیت محصول فرنچ فرایز یا سیب زمینی نیمه آماده است.

حالا باید بدانید که خط تولید را باید از سازنده و نه واسطه‌ها خرید کنید. اولا باید بدانید که واسطه‌ها قیمت بالاتری به نسبت سازنده از شما می‌گیرند. و دوما هر سازنده‌ای هم خط نو به شما نمی‌فروشد! بله درست خواندید، خط تولیدها در حال حاظر به صورت استوک از دیگر کشورها وارد ایران می‌شوند. و در صورتی که نیاز به تعمیر یا افزودن بخشی به خط تولید باشد در ایران انجام می‌شود. سپس به عنوان خط نو فرنچ فرایز به فروش می‌رسد.

شرکت ztm سازنده خط تولید فرنچ فرایز

اما ما یک پیشنهاد بهتر داریمT کار را به کاردان بسپارید! شرکت زاگرس تاو ماشین اولین سازنده صفر تا صد خط تولید تمام ایرانی و اتوماتیک است. این یعنی ztm برای شما 0 تا 100 یک خط تولید فرنچ فرایز را طراحی و می‌سازد.

برای خرید خط تولید فرنچ فرایز به صفحه خط تولید سیب زمینی نیمه آماده بروید یا با شماره 09124408722 تماس بگیرید.

2_برند و برندینگ؛ راز ماندن در بازار رقابت

در صنعت غذایی برندینگ معتبر یک عامل برای موفقیت و رشد کسب و کار است. و اولین گام یک برند اصولی انتخاب یک نیم برند معتبر است. برندینگ مفهومی است که شامل طراحی لوگو، شعار برند، رنگ‌ها، نیم برند حتی صدا و حتی بوی خاص شما است. این برای این است که شناخت و تشخیص محصول یا شرکت بهبود پیدا کند.

یکی از روش‌های تقویت اعتبار برند، تضمین کیفیت و پایداری محصول شما است. شما باید از بهتری خط تولید و مواد اولیه برای این پایداری استفاده کنید.
برندینگ پایدار و ایجاد رابطه محکم با مصرف‌کننده باعث افزایش اعتماد و اعتبار است، این اعتبار و اعتماد هم در نهایت منجر به فروش بیشتر و رشد بیشتر کسب و کار می‌شود.

اهمیت برند و برندینگ در راه اندازی کارخانه فرنچ فرایز

شما باید اسم یا نیم برندی انتخاب کنید که در هنگام صادرات و نگاه به بازار جهانی به مشکل برنخورید. این یعنی نام برند شما همان نامی که روی محصول قرار می‎‌گیرد، هم در زبان فارسی و هم در دیگر زبان‌ها بدون مشکل معنایی باشد. چرا که بازار فرنچ فرایز گسترده است و باید با زبان‌های مثل عربی، کردی، انگلیسی و روسی بدون مشکل باشد.

صحبت بازار جهانی سیب زمینی نیمه آماده شد، بهتر است به این آمار هم توجه کنید. طبق آمار سایت تحلیلی fortune business ارزش بازار جهانی، سیب زمینی سرخ کرده در سال 2021، به 15.000 میلیارد دلار رسید! همچنین پیش‌بینی می‌شود تا سال 2029 شاهد اندازه بازار 22.29 میلیارد دلاری باشیم. طبق همین آمار در صورت رشد ثابت این ارزش بازار رشد 4.7٪ خواهد داشت.

خرید یک خط تولید فرنچ فرایز چه نکاتی دارد؟ اگر به دنبال پاسخ این پرسش هستید مقاله راهنمای خرید خط تولید فرنچ فرایز را بخوانید.

3_طراحی لوگو و هویت بصری؛ در ذهن‌ها بمانید نه در خاطره‌ها

طراحی لوگو و هویت بصری محصول شما تاثیر زیادی در ذهنیت مشتریان شما دارد. لوگو شما باید پیام‌آور ارزش پیشنهادی کسب و کار، برندینگ و اسم شما باشد. لوگو باید جوری طراحی شود که در ذهن مخاطب بماند و با دیدنش به دلیل تک بودن تنها به یاد شما بیوفتد. از طرفی این لوگو باید در ذهن هک شود تا شما انتخاب اول مشتری در صنعت خودتان باشید.

زاگرس تاو ماشین موفق به طراحی و ساخت اولین دستگاه تمام اتوماتیک تمام ایرانی شد. برای دانستن بیشتر راجع‌به این دستاورد خبر افتتاح اولین خط تولید فرنچ فرایز ایرانی را بخوانید.

طراحی لوگو و هویت بصری در فرنچ فرایز

4_بسته‌بندی حرفه‌ای نقطه گمشده در صنایع ایرانی

واقعا یک ضعف بنیادی که در سال‌های اخیر کمی پوشش داده شده است، بحث بسته‌بندی محصول است. اما واقعا بسته‌بندی حرفه‌ای در زمان خرید زبان سخنگو کسب و کار شما است. ثروتمندترین آدم جهان هم که باشید با لباس ژنده، همه فکر می‌کنند، فقیر هستید! همین در کسب و کار و محصول هم دخیل است، شما اگر خدای کیفیت باشید اما بسته‌بندی اصولی نداشته باشید، بازی فروش را باخته‌اید.

بسته بندی حرفه ای در صنعت فرنچ فرایز

تولید کنندگان فرنچ فرایز در حال حاظر ایران برای شما الگوهای خوبی هستند. به همین دلیل در مقاله تولیدکنندگان فرنچ فرایز؛ چرا باید تولید کننده فرنچ فرایز باشیم؟ این تولیدی‌ها را در یک صفحه جمع‌آوری کرده‌ایم.

5_طراحی وب‌سایت و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی برای ارتباط بامشتری و برندینگ

یکی از راه‌های برندینگ همین احداث وب سایت و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است. از هم یکی از ضعف‌های صنعت غذایی عدم توجه به فعالیت جدی در بخش وب سایت و حتی شبکه اجتماعی است.

واقعا سئو در وب سایت یک ابزار قدرتمند برای برندینگ شما حتی در کلاس جهانی است. ارتباط با مشتری در شبکه اجتماعی هم باعث بیشتر شدن اعتماد و حس خوب به برند شما می‌شود.

در یک کلام دیجیتال مارکتینگ برای شما یک ابزار مفید است تا بهترین نتیجه را با کمترین هزینه به نسبت بازار آفلاین بدست بیاورید.

به نظر شما تهیه سیب زمینی فرنچ فرایز در چند مرحله انجام می‌شود؟ در مقاله طرز تولید سیب زمینی نیمه آماده این مراحل را به طور کامل بخوانید.

تاثیر وب سایت و شبکه های اجتماعی در برندینگ فرنچ فرایز

6_با استانداردهایی در حد کلاس جهانی

استانداردها همه جا یک سری خط برای ما کشیده‌اند. شما باید استانداردهای جهانی را برای محصول خود دریافت کنید و باید استاندارد داخل ایران هم داشته باشید. اما پیروی از استانداردهای جهانی باعث بازشدن راه برای ورود به بازار جهانی و صادرات می‌شود.

به قول مثال قدیمی رزق و روزی ده قسمت است که نه قسمت آن در تجارت و کسب است. و واقعا هم بازار سیب زمینی نیمه آماده و فراورده‌های سیب زمینی روز به روز جذاب‌تر می‌شود. طبق آمار اقتصاددان‌ها فرآورده‌های باارزش سیب زمینی؛ 100 تا 200 درصد ارزش افزوده برای اقتصاد ما ایجاد می‌کند.

7_تیم فروش و بازاریابی

هرچی از برندینگ و کیفیت محصول گفتیم یک طرف یک تیم درست بازاریابی و فروش هم یک طرف است. شما باید یک تیم فروش و بازارسازی مناسب برای خودتان دست و پا کنید، وگرنه هر کسب و کاری که فروش ندارد، محکوم به شکست است.

بازاریابی و فروش در صنعت فرنچ فرایز

درباره فروش هم باید بگوییم دو نوع فروش عمده و فروش مویرگی برای این صنعت جوابگو است. فروش عمده به شرکت‌ها و رستوران‌های بزرگ و در فروش مویرگی هم فروشگاه‌ها و مغازه‌های کوچک‌تر هدف ما هستند.

یکی از دلایل اهمیت بازاریابی پیدا کردن مشتریان جدید و بازارهای دست نخورده است.

8_ارزش بازار فرنچ فرایز و سرانه تولید سیب زمینی ایران

در این قسمت پاسخ دو سوال احتمالی چرا ایران بهترین جا برای تولید فرنچ فرایز است؟ و ارزش بازار سیب زمینی یا فرنچ فرایز ارزشش را دارد؟ را می‌خوانید.

طبق آمار سایت تحلیلی fortune business ارزش بازار جهانی، سیب زمینی سرخ کرده در سال 2021، به 15.000 میلیارد دلار رسید! همچنین پیش‌بینی می‌شود تا سال 2029 شاهد اندازه بازار 22.29 میلیارد دلاری باشیم. طبق همین آمار در صورت رشد ثابت این ارزش بازار رشد 4.7٪ خواهد داشت.

ارزش بازار سیب زمینی نیمه آماده

ارزش بازار فرآوری سیب زمینی کلا ارزنده است. طبق آماری ارزش بازار جهانی فرآوری سیب زمینی در سال 2022 حدود 31.8 میلیارد دلار بود و بیش‌بینی می‌شود تا سال 2030 به بیش از 51 میلیاد دلار برسد!

حالا آماری از سرانه سیب زمینی ایران جان خودمان بخوانید. در جدیدترین آمار و در سال 1402 با ۱۲۰ هزار و ۶۰۰ هکتار زمین زیر کشت سیب زمینی، میزان تولید کل کشور 4 میلیون و ۸۲۵ هزار تن است.

بر اساس آمار سازمان جهانی فائو (سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد) ایران در سال 2019 تولید بیش از 5 میلیون و ۱۰۰ هزارتن سیب زمینی، رتبه سیزدهم تولیدکنندگان جهان را داشت. و در سال 2022 میلادی یا 1401 شمسی با تولید 4.47 میلیون در رتبه 19 قرار دارد.

به طور میانگین با بررسی سرانه تولید سیب زمینی ایران حدود 5 میلیون تن تولید دارد. به شما توصیه می‌کنیم مقاله صادرات سیب زمینی نیمه آماده به جای خام فروشی را بخوانید.

بعد از راه اندازی کارخانه فرنچ فرایز چیکار کنیم؟

خب قطعا باید روی برندینگ و بازاریابی کار کنید و به کمک ابزاری مثل وب سایت و سئو محبوب‌تر بشوید. از پلتفرم‌های اینترنتی فروش کالا و مارکت پلیس‌ها استفاده کنید. و از طرفی در بازار سنتی هم با فروش عمده و جزئی حضور پیدا کنید. در نهایت با استاندارد جهانی باید به سمت صادرات به کشور‌های همسایه‌ شروع کنید.

در این مسیر از قدرت دیجیتال مارکتینگ هم غافل نشوید. چون دیتاها در دنیای دیجیتال راحت‌تر تحلیلی می‌شود و هزینه‌ها با دلیل خرج می‌شوند.

آیا باز هم راجع‌به تولید سیب زمینی نیمه آماده یا این مقاله سوالی در ذهن خود دارید؟ لطفا در بخش دیدگاه سوالات و نظرات خود را برای زاگرس تاو ماشین ارسال کنید.

شرکت زاگرس تاو ماشین در زمینه طراحی، ساخت، اجرا و راه اندازی ماشین آلات و خطوط صنایع‌غذایی فعالیت دارد. افتخار همکاری با مجموعه‌های بزرگی مانند چی‌توز، باتو، مزمز و کاله داریم. تضمین کیفیت ما تیم تخصصی طراحی و فنی کارآموزده ماست.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت خط تولید فرنچ فرایز، با مدیر فروش ما به شماره 09124408722 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *