اخبار و مقالات

تولیدکنندگان فرنچ فرایز؛ چرا باید تولید کننده فرنچ فرایز باشیم؟

تولیدکنندگان فرنچ فرایز

تولیدکنندگان فرنچ فرایز و صنایع فرآوری سیب زمینی 100 تا 200 درصد ارزش افزوده عاید اقتصاد ایران می‌کنند! این یک فرصت عالی برای افزایش صادرات غیر نفتی ایران است.

در این محتوا در بلاگ زاگرس تاو ماشین سراغ بررسی تولید کنندگان فرنچ فرایز در ایران می‌رویم. و به صورت مختصر و مفید با شرکت و محصولات هر کدام آشنا می‌شویم. ابتدا از چیستی فرنچ فرایز آگاه می‌شویم و بعد پتانسیل صادرات و تولید سیب زمینی در ایران را بررسی می‌کنیم. و بعد از بررسی تولید کنندگان سیب زمینی نیمه آماده یا فرنچ فرایز سراغ راه‌اندازی خط تولید فرنچ فرایز می‌رویم.

با خواندن این محتوا تا انتها دلیل، منطق و جواب سوال چرا باید تولیدکننده فرنچ فرایز بشویم؟ را پیدا می‌کنید.

فرنچ فرایز چیست و چرا باید جزء تولیدکنندگان فرنچ فرایز باشیم؟

فرنچ فرایز یا سیب زمینی نیمه آماده به انگلیسی French fries سیب زمینی‌های خلالی بلند و خشک رستورانی هستند. این غذای فست فودی در رستوران‌ها به عنوان پیش غذا و در فست فودی‌ها به عنوان غذای اصلی سرو می‌شود. فرنچ فرایز در واقع سبکی برای سرخ کردن سیب زمینی است که در آن خلال سیب زمینی را در روغن زیاد غوطه‌ور می‌کنند.

فرنچ فرایز چیست و چه تاریخچه ای دارد؟

خاستگاه این فست فود در منطقۀ اروپای غربی و در کشور بلژیک است. و از سال 1680 و به مدت بیش از 300 سال محبوب جهانیان مانده است.

سیب زمینی نیمه آماده مدل‌های مختلفی دارد و در خط تولید حدود 2 دقیقه در روغن زیاد غوطه‌ور و پس از انجماد و بسته‌بندی روانه بازار می‌شود. سیب زمینی نیمه آماده باعث کاهش زمان آماده سازی، کاهش زمان پخت و کاهش جذب روغن می‌شود. همچنین فرنچ فرایز ظاهری تُردتَر و طعم بهتری دارد.

آیا سوال شما هم این است که طرز تهیه سیب زمینی فرنچ فرایز چگونه است؟ تولید سیب زمینی نیمه آماده 10 مرحله و 27 ماشین دارد. برای آشنایی با طرز تهیه سیب زمینی فرنچ فرایز همین حالا مقاله طرز تولید سیب زمینی نیمه آماده را بخوانید.

صادرات و پتانسیل تولید سیب زمینی در ایران

در مقاله صادرات سیب زمینی نیمه آماده به جای خام فروشی اشاره کردیم که ایران در سال 1402 با ۱۲۰ هزار و ۶۰۰ هکتار زمین زیر کشت سیب زمینی، میزان تولید کل کشور 4 میلیون و ۸۲۵ هزار تن بود. و از طرفی ارزش بازار فرنچ فرایز در سال 2021، به 15.000 میلیارد دلار رسید!

به طور میانگین از سال 1396 سالانه 5 میلیون تن حجم تولید سیب زمینی در ایران جان است.

ارز بازار جهانی فرنچ فرایز 15.000 میلیارد دلار است.

این سطح از تولید گاهی با مشکلاتی مثل عدم صادرات به صورت سیب زمینی خام روبه‌رو است. اما فرآوری سیب زمینی همیشه بازار گسترده‌تری به نسبت خام دارد. سیب زمینی را می‌توانیم به 10 نوع محصول مانند فرنچ فرایز، نشاسته، پوره سیب زمینی، انواع چیپس و خلال سیب زمینی تبدیل کنیم.

این یعنی یک بازار بسیار بزرگ صادراتی و داخلی به همراه تامین بسیار راحت مواد اولیه وجود دارد. گاهی اوقات هم در صادرات سیب زمینی خام به مشکل بر می‌خوریم که همین امر باعث کاهش قیمت سیب زمینی در کشور می‌شود.

لیست تولیدکنندگان فرنچ فرایز در ایران

سیب زمینی نیمه آماده را در تعدادی زیادی شرکت من جمله مستر جان، تام آی، سی پوت، سرد و تازه، پریس، آرون، فرنان، گلاسون و گارنیش تولید می‌کنند. از این بین شرکت‌های معروف دیگری مثل باتو، نوبر سبز، ب.آ، ساویس و زرین فرنچ فرایز هم تولید کننده فرنچ فرایز در ایران هستند.

لیست تولید کنندگان مطرح فرنچ فرایز در ایران را در این بخش به همراه توضیح کوتاه، مشاهده می‌کنید.

باتو؛ شرکت کشت و صنعت طلاچین
باتو؛ شرکت کشت و صنعت طلاچین ٢٤٠ تن در روز بزرگترين توليد كننده خلال سيب زمينی سرخ كرده يخ زده در ایران است. باتو سیب زمینی نیمه آماده ورقه‌ای، هشت پر، توپی، نگینی و خلالی را تولید می‌کند.

سازندگان فرنچ فرایز در ایران

پمینا برندی از شرکت بزرگ کاله
پمینا سیب زمینی نیمه آماده خورشتی و کلاسیک را تولید می‌کند. در سال ۱۳۸۹، تولید سیب‌زمینی سرخ‌شده در این شرکت شروع شد. سیب زمینی نیمه آماده پمینا در بسته‌بندی 750 گرمی در بازار یافت می‌‌شود.

نوبر سبز
نوبر سبز با بیش از 50 محصول در سراسر ایران و در 4 قاره جهان فعالیت می‌کند. محصولات این شرکت در بخش فرنچ فرایز سیب زمینی خلال منجمد و سیب زمینی وجز(تنوری) است.

برند تولید کننده فرنچ فرایز

ب.آ
سیب زمینی منجمد با روغن مایع گیاهی مخصوص سرخ کردنی تولید می‌شود. این سیب زمینی به صورت 750 یا 950 گرمی در بازار موجود است.

زرین فرنچ فرایز
صنایع غذایی زرین با سابقه بیش از 10 سال با کیفیت بالا به تولید فرنچ فرایز پرداخته است. زرین فرنج فرایز انواع سیب زمینی نیمه آماده را با تکنیک I. Q. F تولید می‌کند.

برخی از محصولات این شرکت به شرح زیر است.

  • خلال سیب زمینی نیم سرخ شده منجمد
  • خلال سیب زمینی نیمه آماده زیگزاگی منجمد
  • فرنچ فرایز نیمه آماده منجمد خورشتی
  • سیب زمینی نیمه آماده زاپاتا

ساویس
شرکت فرآورده‌های ساویس 1389 تاسیس شد و کلیه محصولات ساویس به روش انجماد سریع IQF منجمد شده‌اند. ساویس سیب زمینین نیمه آماده خود را در بسته‌بندی 2/5 کیلویی و 750 گرمی در بازار عرضه می‌کند.

شاید شرکت بعدی برند شما باشد.(: البته قبل از احداث این شرکت حتما مقاله راه اندازی کارخانه فرنچ فرایز را بخوانید.

راه اندازی خط تولید فرنچ فرایز

راه اندازی خط تولید سیب زمینی نیمه آماده یا فرنچ فرایز به دلیل فراوانی مواد اولیه و ارزش بازار بسیار بالا منطقی و اقتصادی است. امکان صادرات سیب زمنی نیمه آماده به کشور‌های مثل کشوره‌های همسایه عراق، ترکیه، روسیه و افغانستان وجود دارد.

اما کیفیت فرنچ فرایز به کیفیت دستگاه‌های تولیدی بستگی دارد!

راه اندازی خط تولید فرنچ فرایز

کار را به کاردان بسپارید! اگر خط تولید فرنچ فرایز می‌خواهید، نگران نباشید ztm آماده درست ساختن است.

اگر قصد راه‌اندازی خط تولید فرنچ فرایز را دارید شرکت زاگرس تاو ماشین با سابقه چندین ساله قابل اطمینان است. ما به عنوان تولید کننده خط تولید سیب زمینی نیمه آماده و نه یک شرکت واسطه فعالیت می‌کنیم.

شرکت زاگرس تاو ماشین در سراسر ایران در زمینه طراحی، تولید، نصب کامل خطوط، ارتقا کارخانه‌ها و ماشین آلات خاص خط فرنچ فرایز (سیب زمینی نیمه آماده منجمد) و چیس با بهره‌گیری از بروزترین اطلاعات در این زمینه و با آخرین تکنولوژی‌ها در حال فعالیت است.

شرکت ZTM طراحی تمامی ماشین آلات خط تولید فرنچ فرایز را مطابق با طراحی و تکنولوژی روز اروپا انجام می‌دهد. و با تعهد و تخصص سعی بر راه‌اندازی واحد‌های صنعتی نمونه برای شما را دارد.

شرکت زاگرس تاو ماشین در زمینه طراحی، ساخت، اجرا و راه اندازی ماشین آلات و خطوط صنایع‌غذایی فعالیت دارد. افتخار همکاری با مجموعه‌های بزرگی مانند چی‌توز، باتو، مزمز و کاله داریم.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت خط تولید فرنچ فرایز، با مدیر فروش ما به شماره 09124408722 تماس بگیرید و یا به صفحه خط تولید فرنچ فرایز مراجعه کنید.

شرکت ztm سازنده خط تولید فرنچ فرایز

چرایی برای پیوستن به تولیدکنندگان سیب زمینی نیمه آماده

به دلیل حجم بازار 15 هزار میلیاردی در جهان و میانگین 5 میلیون تن تولید سیب زمینی در ایران، پیوستن به تولیدکنندگان فرنچ فرایز منطقی و به‌صرفه است. اما قبل از هرگونه اقدام امکان سنجی اقصادی خود را انجام دهید و شرایط را بسنجید اما خیالتان از خط تولید فرنج فرایز راحت باشد!

چون که شرکت زاگرس تاو ماشین در زمینه طراحی، ساخت، اجرا و راه اندازی ماشین آلات و خطوط صنایع‌غذایی فعالیت دارد. افتخار همکاری با مجموعه‌های بزرگی مانند چی‌توز، باتو، مزمز و کاله داریم. تضمین کیفیت ما تیم تخصصی طراحی و فنی کارآموزده ماست.

جهت مشاوره رایگان و دریافت قیمت خط تولید فرنچ فرایز، با مدیر فروش ما به شماره 09124408722 تماس بگیرید.

آیا باز هم راجع‌به تولیدکنندگان فرنچ فرایز یا خط تولید فرنچ فرایز سوالی در ذهن خود دارید؟ لطفا در بخش دیدگاه سوالات و نظرات خود را برای زاگرس تاو ماشین ارسال کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *