رستر آجیل

رستر آجیل

خشک کردن مواد غذایی یکی از روش های پرطرفدار برای تولید مواد غذایی می باشد که با استفاده از دستگاه هایی به نام دستگاه خشک کن (رستر) صورت می پذیرد. در این روش به دلیل کاهش و همچنین حذف میکرو ارگانیسم های محصول و افزایش طول عمر مواد غذایی، باعث شده که این روش یکی از روش های مناسب برای تولید و نگهداری محصولات جدید در صنعت غذا شود. آجیل و خشکبار نیز از این قضیه مستثنی نبوده و جهت بالا بردن ماندگاری آن از دستگاه یا خط تفت (رستر) استفاده می نمایند. این فرآیند (رست وتفت دادن) علاوه بر بالا بردن ماندگاری محصول سهم بسزایی در ترد شدن و خوشمزه شدن آجیل دارد که این شیوه  از دیر باز تا به امروز مورد استفاده بوده است. امروزه تفت دادن آجیل به دو روش سنتی و صنعتی انجام می شود که با توجه به نیاز روز افزون و تقاضای بالا برای این محصول به دلیل پایین بودن ظرفیت دستگاه های سنتی، خطوط تولید و فرآوری آجیل به صورت صنعتی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. کاربرد خط رستر آجیل برای رست کردن آجیل هایی به شرح زیر می باشد:

  • تخمه آفتابگردان
  • تخمه کدو
  • بادام هندی
  • پسته
  • بادام زمینی
  • بادام درختی
  • فندق

اصلاح خط رستر آجیل

در خط تولید و فرآوری آجیل طراحی شده توسط این شرکت ابتدا محصول خام به دستگاه رستر (تفت دهنده ) منتقل شده و در آن رطوبت محصول گرفته می شود سپس به محصول رست شده طعم دلخواه اضافه شده و در نهایت جهت خشک شدن طعم اضافه شده به محصول وارد دستگاه خشک کن سه طبقه می شود. طراحی خاص دستگاه رستر و خشک کن سه طبقه به گونه ای است که هوای داغ به صورت یکنواخت در زون های تعبیه شده که قابلیت دمای مجزا را دارند به زیر و روی محصول دمیده شده و رطوبت آن را به موقع از محفظه دستگاه خارج می کنند. همین طراحی خاص دستگاه و روش فرآوری نوین سبب شده که محصول خروجی کاملا ترد، خوشمزه و طعمی متفاوت از روش های تولید مرسوم را داشته باشد.

عملکرد خط رستر آجیل

در خطوط تولید و فرآوری آجیل به صورت صنعتی مرسوم است که محصول خام (تخمه ،پسته ،بادام و…..) در ابتدا به محلول آب و نمک (طعم دلخواه) آغشته شده و به دستگاه رستر جهت تفت داده شدن منتقل می شود. بعد از رست شدن، محصول خنک شده و به دستگاه بسته بندی منتقل می شود. محصول بدست آمده از این روش به این دلیل که در ابتدا رطوبت به طور کامل از محصول خارج نشده و طعم آن دارای کمی رطوبت و خامی است و تردی مناسب را ندارد. شرکت زاگرس تاو ماشین با ارایه روشی نوین در فرآوری و تولید آجیل این نقیصه را برطرف نموده و محصولی کاملا ترد و خوشمزه بدون طعم خامی را به مشتریان ارایه داده است. شرکت ما در سراسر ایران در زمینه طراحی، تولید و نصب کامل خطوط و ارتقا کارخانه ها و ماشین آلات خاص خط رستر آجیل با بهره گیری از بروزترین اطلاعات در این زمینه و با آخرین تکنولوژی ها درحال فعالیت است.

چیدمان خط تولید و فرآوری آجیل طراحی شده توسط شرکت زاگرس تاو ماشین به شرح ذیل می باشد :

1-min

بالابر

2-min

هاپر

3-min

پخش کننده

4-min

رستر

5-min

بالابر

6-min

هاپر

7-min

طعم زن

8-min

پخش کننده

9-min

خشک کن سه طبقه

10-min

ویبراتور

دستگاه های استفاده شده

دیگر خطوط تولید

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره خطوط تولید و دستگاه های مرتبط با آنها با ما در ارتباط باشید