رسترها

خشک کردن مواد غذایی یکی از روش های پرطرفدار برای تولید مواد غذایی می باشد که با استفاده از دستگاه هایی به نام دستگاه خشک کن صورت می پذیرد. در این روش به دلیل کاهش و همچنین حذف میکرو ارگانیسم های محصول و افزایش طول عمر مواد غذایی، باعث شده که این روش یکی از روش های مناسب برای تولید و نگهداری محصولات جدید در صنعت غذا شود. مواد غذایی از دیر باز به صورت طبیعی و با قرار دادن آن به صورت مستقیم در مقابل نور خورشید یا در سایه خشک می شدند. امروزه با افزایش جمعیت و نیز گسترش زندگی شهری نیاز به تولید محصول خشک شده در مقیاس بزرگتر می باشد از این رو روش های خشک کردن صنعتی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. خشک کن های صنعتی انواع مختلفی دارند که می توان به خشک کن های کابینتی (کابینی و تونلی)، یا کانتینیوس تک یا چند طبقه اشاره کرد.

تجربه تفت ثابتی را با رنگ ،طعم وبافت قابل توجه ایجاد کنید.

موارد استفاده روسترچند زون:

  • آجیل خام و روکش دار
  • انواع تخمه و بادام زمینی
  • چیپس گوشت
  • غذای حیوانات خانگی
  • اسنک پلت

خشک کن های کابینی

یکی از پرکاربرد ترین نوع خشک کن ها، خشک کن های کابینی یا کابینتی هستند. در این خشک کن ها گرما و حرارت به صورت یکنواخت پراکنده می شود و باعث خشک شدن محصول می شود. این خشک کن ها بیشتر برای خشک کردن چیپس میوه و سبزی مورد استفاده قرار می گیرند.

این خشک کن ها قابلیت تنظیم دما از 40 درجه سانتیگراد تا 180 درجه سانتیگراد را دارند. در خشک کن های کابینی هیچ گونه محدودیت زمانی برای ماندن محصول در آن را نداشته و می توان محصول را تا چندین روز در خشک کن نگاه داشت. این خشک کن ها به دلیل ابعاد کوچک و استفاده آسان از آن عموما برای مصارف صنعتی-کارگاهی کوچک مناسب و پرطرفدار هستند.

امروزه با توجه به افزایش کارآفرینی و تمایل افراد به اشتغال زایی، خشک کردن میوه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. خشک کن های کابینتی به سه دسته تک کابین، دو کابین و سه کابین تقسیم می شوند که بسته به تعیین ظرفیت تولید می توان هر یک از انواع این خشک کن ها را انتخاب نمود.

مکانیزم خشک کردن در این نوع خشک کن ها به صورت نفوذ هوای گرم غیر مستقیم به محصول می باشد که به وسیله آن فرآیند خشک کردن انجام می شود.

خشک‌کن‌های تک یا چند طبقه کانتینیوس

عملکرد دستگاه های خشک کن کانتینیوس به این صورت است که یک یا چند کانوایر وظیفه انتقال محصول در کابین یا محفظه خشک کن را دارد. در ورودی این نوع خشک کن محصول به صورت پیوسته و یکنواخت برروی کانوایر پخش شده و به آرامی به درون خشک کن هدایت می شود.

در طول مسیر هوای گرم و یا داغ ایجاد شده توسط کوره ها به صورت کاملا کنترل شده و سیرکوله به محصول دمیده شده و عمل خشک کردن محصول انجام می شود. در حین فرآیند خشک شدن محصول، خروج به موقع رطوبت یکی از پارامتر های مهم و اساسی جهت خشک شدن محصول با کیفیت مطلوب است.

خشک کن های کانتینیوس قابلیت تنظیم دما از 40 درجه سانتیگراد تا 200 درجه سانتیگراد را دارند. به دلیل استفاده کردن کانوایر در این خشک کن ها، متناسب با مدت زمان خشک شدن هر محصول خشک کن ها به صورت تک و یا چند طبقه (سه ، پنج و هفت طبقه ) طراحی و ساخته می شوند.

ظرفیت خشک کن های کانتینیوس از 200 کیلوگرم در ساعت تا 2000 کیلوگرم در ساعت قابل طراحی و ساخت می باشند.

شرکت ما با بهره گیری از نیروهای متخصص، طراحی و ساخت خشک کن ها را با آخرین تکنولوژی های نوآورانه برای سیرکوله حرارت و همچنین یکنواخت نگه داشتن دما در طول کل فرآیند انجام داده تا بهترین نتیجه برای شما حاصل گردد.

مورد استفاده در