خط تولید فرنچ فرایز

فرنچ فرایز یکی از محصولات نوین پرطرفدار و پرسود در صنعت غذا می باشد که امروزه ماشین آلات و خطوط تولید آن جهت بالابردن ظرفیت و کیفیت محصول به صورت کاملا تخصصی در حال توسعه و پیشرفت است. امروزه صنایع غذایی با تغییرات اساسی در حال توسعه است. صنایع غذایی نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری در دنیا کرده است و با بهره وری بیشتر از مواد غذایی محصولات متنوع تری را تولید کرده و به طور کلی نسبت به گذشته از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است. میزان بهره وری از مواد خوراکی که در دسترس بشر می باشد در حال توسعه است و هر روز تنوع  بسیاری از محصولات جدید وارد بازار می شود.

شرکت زاگرس تاو ماشین در سراسر ایران در زمینه طراحی، تولید و نصب کامل خطوط و ارتقا کارخانه ها و ماشین آلات خاص خط فرنچ فرایز (سیب زمینی نیمه آماده منجمد) با بهره گیری از بروزترین اطلاعات در این زمینه و با آخرین تکنولوژی ها در حال فعالیت است. ما آخرین فن آوری ها و تکنیک ها را فراتر از مشخص کردن ماشین های مورد نیاز در اختیار شما قرار می دهیم. طراحی خطوط فرنچ فرایز به صورت سفارشی و متناسب با بالاترین کیفیت درخواستی برای شما انجام می شود. خط فرنچ فرایز ما یک ایده قابل اعتماد برای تضمین روند تولید شما خواهد بود و یک خط کامل شامل دستگاه های مجزا و تخصصی در زمینه تولید سیب زمینی نیمه آماده منجمد در تولید اولیه و نیز تعداد فزاینده ای از دستگاه های ثانویه مانند خروج ضایعات سیب زمینی و استفاده بهینه از آنها می باشد. یکپارچه سازی ماشین آلات در یک خط با استفاده از یک رویکرد مبتنی بر پروژه های سفارشی از شما یکی از تخصص های شرکت زاگرس تاو ماشین است. ما تکنیک های نوآورانه را در خطوط تولید خود ادغام می کنیم. شرکت ما به منظور تکمیل خط تولید شما، نصب و راه اندازی دستگاه انجماد سریع (Individual Quick Freezer) و نصب کامل  دستگاه بسته بندی را در صورت تمایل فراهم می کند.

فرایند تولید فرنچ فرایز

فرآیند تولید فرنچ فرایز به طور خلاصه به این صورت است که سیب زمینی از انبار مواد اولیه (انبار سیب زمینی) به قسمت سورتینگ منتقل شده و در آنجا سیب زمینی ها با سایز مناسب وارد خط تولید می شوند. در ابتدای خط تولید سیب زمینی ها جهت تمیز شدن وارد دستگاه شستشو شده و بعد از آن از طریق اسکرو کانوایر وارد دستگاه پوست گیری می شود و فرآیند پوست گیری آغاز می شود که در آن از روش های مدرن جدا سازی پوست سیب زمینی با استفاده از بخار استفاده می شود (برای ظرفیت های پایین تر می توان از پوست گیرهای سایشی هم استفاده کرد).

این دستگاه به گونه ای طراحی و ساخته شده است که باعث به حداقل رساندن تلفات و افزایش تولید می شود. بعد از این پروسه محصول پوست کنده شده جهت جدا شدن پوست از سیب زمینی وارد دستگاه برس زن می شود. بعد از بازبینی سیب زمینی و جدا سازی سیب زمینی خراب و لکه دار از پروسه تولید محصول وارد سیستم هیدروکاتر یا کاتر مکانیکال جهت برش سیب زمینی می شود. این دستگاه ها کیفیت برش و ثبات ابعادی برش محصول را تضمین می کند. بعد از آن برش های سیب زمینی به وسیله دستگاه های سورتینگ طولی و عرضی غربال شده و سایزهای مناسب سیب زمینی فرنچ فرایز وارد خط تولید شود تا برای بسته بندی سایز ها و طول های یک دست جدا شوند. سپس محصول سورت شده وارد باز بینی می شود تا برش های لکه دار و نامناسب جدا شوند. برای این کار می توان از اپتیکال سورتر(مرتب کننده نوری)که کیفیت سیب زمینی های خام برش خورده رو بررسی می کند استفاده کرد هم چنین برای این کار می توان از سیستم کانوایر بازبینی استفاده کرد. برای تکمیل فرآیند فرنچ فرایز و رسیدن به محصول با کیفیت، سیب زمینی از دستگاه های بلانچر (نوع ماردونی) جهت گذراندن فرآیند هایی که منجر به تولید با کیفیت تر شود عبور می کند. دما و مدت زمان عبور سیب زمینی فرنچ فرایز از بلانچرهای اولیه و ثانویه برای رسیدن به این مهم بسیار حائز اهمیت است. گرمایش آب بلانچرها توسط بویلر بخار صورت می گیرد که از بروزترین سیستم گرمایش آب به شمار می آید. سیب زمینی بلانچ شده بعد از عبور از ویبراتور وارد خشک کن شده تا رطوبت اضافی آن جهت ورود به فرایر گرفته شود. سپس محصول برای سرخ شدن وارد فرایر می شود. تکنولوژی بکار رفته در فرایرهای (سرخ کن) ساخته شده توسط زاگرس تاو ماشین به گونه ای است که سیب زمینی سرخ شده دارای کیفیت بالایی می باشد.

سیستم گرمایش روغن فرایر به صورت حرارت غیر مستقیم توسط بویلر روغن داغ و مبدل حرارتی است. این نوع سیستم گرمایش باعث شده که درجه حرارت روغن به خوبی کنترل شده و از بالا رفتن پراکسید روغن و فاسد شدن آن جلوگیری نماید که در نتیجه ماندگاری روغن را بسیار افزایش داده و باعث کاهش هزینه های مواد مصرفی می شود. سیب زمینی فرنچ فرایز بعد از عبور از فرایر وارد سیستم روغن گیری توسط ویبراتورها شده و روغن اضافی محصول از آن جدا می شود. پس از عبور از خنک کن و پایین آمدن دمای محصول سرانجام سیب زمینی فرنچ فرایز وارد IQF (تونل انجماد سریع) می شود و منجمد شده و مراحل تولید به پایان می رسد.

ظرفیت تولید خط فرنچ فرایز

شرکت زاگرس تاو ماشین ساخت خطوط فرنچ فرایز از خطوط نیمه اتوماتیک با ظرفیت خروجی 80 کیلوگرم تا 300 کیلوگرم در ساعت برای تولیدات کارگاهی و رستورانی تا تکمیل خطوط تولید صنعتی با ظرفیت خروجی 500 تا 3000 کیلوگرم در ساعت را به بهترین شکل و بالاترین کیفیت انجام می دهد. زاگرس تاو ماشین راه حل های مؤثر و اقتصادی را برای پاسخگویی به نیازهای تولید فردی مشتریان ارائه می دهد.كنترل فرآيند، جمع آوري داده ها و عملکرد هاي مديريت درخطوط تولید از اهميت بيشتري برخوردار است. علاوه بر این بسته های کامل شامل نکات کلیدی با توجه به ظرفیت ها و بودجه های متنوع شما درخصوص تولید با کیفیت و نحوه استفاده بهینه از دستگاه های موجود در خط تولید فرنچ فرایز تحویل داده می شود.

شرکت زاگرس تاو ماشین در زمینه ساخت دستگاه های تولید فرنچ فرایز با ظرفیت های پایین به صورت کاملا حرفه ای فعالیت می کند. این شرکت در زمینه ساخت ماشین آلات تولید فرنچ فرایز با ظرفیت پایین به صورت نیمه اتوماتیک و نیز با ظرفیت های بالا به صورت کاملا اتوماتیک فوق العاده تخصصی عمل می کند.

شما برای تشکیل یک شرکت صنایع غذایی نیازمند داشتن اطلاعات تخصصی هستید. یک شرکت صنایع غذایی معمولاً در قسمت های اصلی زیر تشکیل می شود :

  • تهیه و دریافت مواد اولیه
  • تهیه و بسته بندی
  • پردازش و انبارداری
  • تضمین کیفیت
  • بازاریابی و فروش
  • مدیریت

پیرو همین دسته بندی ارتباط قوی بین شرکت های سازنده صنایع غذایی و شرکت های تولیدی صنایع غذایی برقرار می باشد. برای تولید سیب زمینی های منجمد فرآیند های مهم و تخصصی باید انجام شود تا در نهایت محصولی با کیفیت مناسب رقابت در بازار بدست آید.

بنابراین شرکت های تولیدی صنایع غذایی علاوه بر تامین ماشین آلات تخصصی و با کیفیت نیازمند داشتن اطلاعات و نیروهای متخصص برای تولید محصولی با کیفیت و قابل ارایه و همچنین قابل رقابت در بازار می باشد. زاگرس تاو ماشین در این زمینه نیز با ارایه برنامه های ویژه و سرآمد و معرفی نیروهای متخصص کنار شما خواهد بود. با ارایه برنامه ها و اطلاعات خاص و به روز باعث تولیدی به مراتب خاص تر و با کیفیت تر خواهد شد.

مدیران شرکت زاگرس تاو ماشین درصدد هستند که برای شما بهترین ها و بروزترین ها را ارایه دهند و در نتیجه همکاری دو طرفه منجر به گرفتن بهترین نتیجه خواهد بود.

چیدمان ماشین آلات خط تولید و فرآوری فرنچ فرایز(سیب زمینی نیمه آماده منجمد ) به شرح زیر می باشد :

1-min

سورتینگ

2-min

نوارهای نقاله و بالابر

3-min

دستگاه شستشو

4-min

اسکرو کانوایر

5-min

پوست گیر بخار

6-min

برس‌زن (فرچه)

7-min

کانوایر بازبینی

8-min

هیدروکاتر

9-min

سورتر طولی

10-min

سورتر عرضی

11-min

اپتیکال سورتر

12-min

سیستم انتقال

13-min

بلانچر اولیه

14-min

بلانچر ثانویه

15-min

ویبراتور

16-min

خشک‌کن

17-min

ویبراتور

18-min

فرایر

19-min

روغن‌گیر

20-min

کانوایر خنک‌کن

21

تونل انجماد سریع (IQF)

22

سردخانه(انبار محصول)

23

بویلر بخار

24

بویلر روغن داغ

زاگرس تاو ماشین  تمامی استاندار های قابل قبول در ایران را رعایت نموده و  با تعهد و تخصص سعی بر راه اندازی واحد های صنعتی نمونه برای شما را دارد. درصورت عدم موفقیت شما ما هم موفق نشده ایم پس برای تحقق موفقیتمان در کل طول مسیرکنارتان هستیم.

شرکت زاگرس تاو ماشین در زمینه  تولید ماشین آلات خط فرنچ فرایز (سیب زمینی نیمه آماده منجمد) بهترین و بروزترین فرآیند ها را در نظر گرفته است. شرکت زاگرس تاو ماشین استاندارد های اروپایی را دارا بوده و متناسب با پیشرفت صنعت در دنیا برنامه ریزی ها را انجام می دهد.

دستگاه های استفاده شده

دیگر خطوط تولید

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره خطوط تولید و دستگاه های مرتبط با آنها با ما در ارتباط باشید